Tipy na nejlepší bezdrátová sluchátka – true wireless (2020)

Tipy na nejlepší bezdrátová sluchátka – true wireless (2020)

Jedno je jisté, dnešní doba přeje bezdrátovým sluchátkům. Zatímco kabely pomalu vychází z módy, bluetooth 5.0 je spolehlivější a energeticky úspornější než kdy předtím. Nejlepší smartphony se stále častěji objevují bez sluchátkového jacku a lidé postupně začínají objevovat výhody bezdrátového poslechu. Tou nejryzejší variantou bezdrátových sluchátek jsou True wireless, která se skládají pouze ze špuntů a nabíjecího pouzdra. Překážející kabely, u nichž mohlo snadno dojít k přerušení kontaktu, vedle bezdrátových sluchátek ztrácejí na atraktivitě.

Bezdrátová sluchátka mají ale stále svá úskalí. Jejich největší nevýhodou kromě ceny, je výdrž baterie čítající jednotky hodin. Tu částečně smazává přenosné nabíjecí pouzdro s energií na delší cestování a také rychlé nabíjení, které po velice krátké době (10-15 min) umožňuje relativně dlouhý poslech. Pokud je zrovna nemáte v uších, je vhodné je místo do kapsy uložit do pouzdra. V opačném případě se totiž zvyšuje pravděpodobnost jejich ztráty, což si u sluchátek za několik tisíc asi nikdo nepřeje.

Všechny ostatní vlastnosti na true wireless sluchátkách už zaslouží pouze chválu. Mezi ně patří hlavně snadné dotykové ovládání, hands-free, možnost příposlechu a modely jako Sony WF-1000XM3 se navíc pyšní kvalitním aktivním potlačením okolního hluku. Jiná sluchátka mají zase zvýšenou odolnost vůči vodě a společně s tím, jak výborně drží v uších, se skvěle hodí na běhání nebo do fitka. Jak ale vybrat ta pravá? Právě proto vznikl následující seznam na nejlepší bezdrátová sluchátka typu true wireless.

Nejlepší bezdrátová sluchátka - true wireless

Apple AirPods Nejlepší bezdrátová sluchátka pro iPhony
Samsung Galaxy Buds Nejlepší bezdrátová sluchátka pro telefony Samsung
QCY T1C Nejlepší levná bezdrátová sluchátka
Jabra Elite 65t Active Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhaní
Sony WF-1000XM3 Bezdrátová sluchátka s nejdelší výdrží baterie
Nejlepší bezdrátová sluchátka pro iPhony

Nejlepší bezdrátová sluchátka pro iPhony

Apple AirPods

Hmotnost: 4 g | Výdrž baterie: 5 hodin | Výdrž baterie při volání: 3 hodiny | Nabíjecí pouzdro: 19 hodin | Dosah: 10 m | Odolnost: Ne

  • Rychlé párování, bezdrátové nabíjení, automatické funkce, dlouhá výdrž baterie, design
  • Bezdrátové nabíjecí pouzdro je za příplatek, zvuk by mohl být kvalitnější, nejsou odolné vůči potu či vodě, pouze jedna velikost

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods skvěle padnou do ucha a jsou stylová jako všechny produkty od Applu. Kvalita zvuku ani design se u Apple AirPods 2019 nezměnil a novinek je minimum. Tou první je čip H1 pro delší výdrž baterie při volání a rychlejší přepínání mezi zařízeními. Největší změnou je možnost bezdrátového nabíjení s libovolnou nabíječkou Qi a možnost využít asistentku Siri vyslovením fráze „Hey Siri“. Stávající majitelé původních AirPods tak budou jen těžko hledat důvody k upgradu.

Stejně jako jejich předchůdce se dají snadno a rychle spárovat, zejména pokud jde o automatické párování s iPhony již při vytažení z pouzdra. Sluchátka lze samozřejmě spárovat i s iPady, Apple Watch, iPody, Macy a nebudou mít problém ani s Android telefony, jen je nutné chvíli podržet tlačítko pro párování. Sluchátka dovedou rozeznat vložení do ucha, kdy automaticky spustí váš playlist a po vyjmutí se přehrávání opět zastaví. Skladby můžete snadno posouvat poklepáním na sluchátko, ale chybí možnost regulovat hlasitost. Výdrž baterie patří rozhodně k tomu lepšímu na trhu a její stav lze kontrolovat na displeji telefonu.

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší bezdrátová sluchátka pro telefony Samsung

Nejlepší bezdrátová sluchátka pro telefony Samsung

Samsung Galaxy Buds

Hmotnost: 5,6 g | Výdrž baterie: 6 hodin | Výdrž baterie při volání: 5 hodin | Nabíjecí pouzdro: 7 hodin | Dosah: 10 m | Odolnost: IPX2

  • Komfortní, snadno se párují a používají, silné basy, design, barevné varianty a různé velikosti náušníků
  • Dotykové ovládání by mohlo být přesnější, Ambient Sound nefunguje ideálně

Také sluchátka Galaxy Buds dostanete s nabíjecí krabičkou umožňující bezdrátové nabíjení (Qi) a velice snadné ovládání. Po otevření nabíjecího pouzdra se během chvilky automaticky spárují s telefony Samsung (u ostatních telefonů to trvá o něco déle) a jakmile je vložíte do uší, tak se aktivují. Spárovat je lze i s iPhony, jen kromě přehrávání hudby nebo volání není možné využívat žádné další funkce. V uchu je lze ovládat dotykovými gesty na vnější perleťové plošce a po vyjmutí se opět deaktivují. Sluchátka v uších drží jistě a komfortně a jejich kvalitní projev podtrhují hluboké basy.

Oproti sluchátkům AirPods mají navrch ve kvalitě zvuku a k tomu také delší životnost baterie dosahující v praxi až 5,5 hodiny. Za 15 minut nabíjení lze sluchátka dobít na dalších 100 minut poslechu, nicméně nabíjecí pouzdro umožní prodloužit životnost maximálně o 7 hodin. Výrobce neopomněl fakt, že ne všichni máme stejné uši a přidal do balení i tři velikosti náušníků, aby si každý mohl vybrat svoji variantu. Jelikož in-ear design sluchátek umožňuje lepší izolaci okolního hluku, výrobce je doplnil o možnost přimíchat hluk okolí pomocí funkce Ambient Sound. Ta využívá vestavěného mikrofonu, ale ne vždy funguje ideálně, zejména pokud fouká vítr.

Ačkoliv ne zrovna nejvyšší, ocenit můžeme i snahu zapracovat odolnost vůči vodě. Ta je na úrovni IPX2 definována jako „chráněno proti padající vodě při naklonění až o 15 stupňů“. Sluchátka můžete vybírat ze tří barevných variant, kromě bílé a černé je v nabídce také křiklavě žlutá barva.

Nejlepší levná bezdrátová sluchátka

Nejlepší levná bezdrátová sluchátka

QCY T1C

Hmotnost: 4 g | Výdrž baterie: 4 hodiny | Výdrž baterie při volání: 3 hodiny | Nabíjecí pouzdro: 15 hodin | Dosah: 10 m | Odolnost: Ne

  • Nízká cena, odolnost IPX4, vyměnitelné náušníky, vynikající poměr cena/výkon
  • Stále otevřená nabíjecí krabička, nemá bezdrátové nabíjení, mechanická ovládací tlačítka

QCY T1C se svojí cenou patří mezi nejlevnější bezdrátová sluchátka a mohou snadno oslovit velké množství lidí, co touží po true wireless, ale přitom za ně nechtějí utratit mnoho peněz. Na to, jak jsou levná, toho mají však hodně co nabídnout a samotná kvalita zvuku je vzhledem k ceně na solidní úrovni. Sluchátka se automaticky párují a nechybí jim ani vestavěný mikrofon, takže s nimi lze kromě poslechu hudby také volat. Pro oboustranně čistý přenos zvuku při volání je ale nutné mít sluchátka obě, protože při použití pouze jednoho není zvuk úplně ideální. Někomu také nemusí vyhovovat mechanická tlačítka na sluchátku, protože z logiky věci si při každém stisknutí tlačíte sluchátko do ucha.

Nabíjecí pouzdro nemá žádné víko a sluchátka uvnitř drží na magnetu. Je ale trochu škoda, že se pouzdro nedá zavřít, jelikož vás bude uvnitř pravděpodobně otravovat usazený prach. Pouzdro také není možné nabíjet bezdrátově, ale pouze pomocí micro USB kabelu, což se ale u sluchátek za zlomek ceny konkurence dalo očekávat. Výrobce udává, že sluchátka vydrží přehrávat hudbu téměř 4 hodiny, reálná výdrž se pohybuje okolo 3 hodin.

Čínské produkty útočící na co nejnižší cenu často nemají příliš mnoho příslušenství, takže přítomnost tří velikostí silikonových náušníků v balení je příjemné zjištění. Na atraktivitě hodně přidává také zvýšená odolnost IPX4 (chráněno proti stříkající vodě ve všech úhlech v množství 10 l/min), kterou nemají ani leckterá sluchátka za několikrát vyšší cenu.

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhaní

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhaní

Jabra Elite 65t Active

Hmotnost: 6,5/5,8 g | Výdrž baterie: 5 hodin | Nabíjecí pouzdro: 10 hodin | Dosah: 10 m | Odolnost: IP56

  • Velice pohodlné, kvalitní zvuk, aplikace Jabra Sound+, voděodolné, tři velikosti gelových nástavců
  • Složité otevírání pouzdra, micro USB nabíječka

Pokud sháníte nejlepší bezdrátová sluchátka na běhaní, dost možná jste narazili na Jabra Elite Active 65t. Ty jsou identické jako Jabra Elite, ale navíc mají zvýšenou odolnost vůči potu (IP56) a lze je sehnat v jiných barvách – černo-stříbrná a měděná modrá. Jejich in-ear design zajišťuje skvělé držení v uchu (v balení jsou tři sady gelových nástavců) a komfort po celou dobu běhu včetně výborné izolace okolního hluku. Sluchátka jsou samozřejmě vybavena také příposlechem okolního zvuku, kterou výrobce nazývá HearThrough a lze ji aktivovat dvojitým poklepnutím na pravé sluchátko. Na něm lze také ovládat přehrávání hudby, přijímat hovory či po podržení aktivovat hlasového asistenta, zatímco levé slouží pro ovládání hlasitosti a posouvání skladeb.

Zajímavým zpestřením sluchátek je aplikace Jabra Sound+ pro ladění zvuku sluchátek pomocí ekvalizéru, nastavení hladiny příposlechu či volání nebo volby hlasového asistenta jako je Alexa, Siri nebo Google Assistant. Jabra Elite vydrží hrát téměř 5 hodin a nabijete je za 2 hodiny. Rychlé nabíjení navíc již po 15 minutách sluchátka dobije na 1,5h, což by mělo bohatě pokrýt časové nároky většiny běžců při jejich pravidelném běhu. Nabíjecí pouzdro chce při otevírání trochu cviku a lze díky němu prodloužit životnost baterie až o 10 hodin.

Bezdrátová sluchátka s nejdelší výdrží baterie

Bezdrátová sluchátka s nejdelší výdrží baterie

Sony WF-1000XM3

Hmotnost: 8,5 g | Výdrž baterie: 8 hodin | Nabíjecí pouzdro: 24 hodin | Dosah: 10 m | Odolnost: Ne

  • Velice kvalitní zvuk, vynikající aktivní potlačení okolního hluku, dlouhá výdrž baterie
  • Velká nabíjecí krabička, chybí zvýšená odolnost, lze párovat pouze s jedním zařízením najednou

Už z krkolomného názvu je patrné, že Sony si jde opět svojí cestou a nehodlá jít společně s davem. To dokazuje i párování sluchátek, při kterém je namísto otevření či vyjmutí z pouzdra nutné je nasadit do uší a na obou sluchátkách podržet dotykové plošky. Na levém sluchátku lze zapnout potlačení okolního hluku či podržením povolit ambientní režim, který propustí okolní hluk. Na pravém sluchátku lze klepnutím spustit či pozastavit skladbu a při dvojitém či trojitém dojde k jejímu posunutí. Kliknutím a podržením lze vyvolat Google Assistent či Siri, ale je velká škoda, že nelze přímo ovládat hlasitost.

Kvalitou zvuku bez problému překonávají AirPody, Samsung Buds nebo Jabra a navíc jsou vybavena technologií DSEE-HX pro vylepšení MP3 skladeb, jimž dovede navrátit studiovou kvalitu. Funkce aktivního potlačení okolního hluku u těchto Sony sluchátek patří navíc k tomu nejlepšímu, co s true wireless sluchátky můžete zakusit. Pokud tuto funkci necháte zapnutou, sluchátka vydrží hrát až 6 hodin a pokud tuto funkci vypnete, výdrž baterie atakuje hranici úctyhodných 8 hodin. Desetiminutové rychlé nabíjení navíc doplní energii na 90 minut. Stylové nabíjecí pouzdro se dá dobít pomocí USB-C, jen by mohlo být o něco menší, protože v kapse zabírá více místa než by mělo. Je také škoda, že v této ceně nemají zvýšenou odolnost či je nelze párovat s více zařízeními současně, kvalita zvuku je ale špičková.

Komentáře

Příspěvek zatím nemá žádný komentář. Buďte první!

Napsat komentář

*

Tipy na nejlepší elektroniku?

Sledujte náš facebook!

×
TOPlist