Tipy na nejlepší herní klávesnice (2020)

Tipy na nejlepší herní klávesnice (2020)

Pokud to s hraním myslíte vážně, tak je pro vás rychlý herní stroj alfa a omega. Rychlé herní PC si můžete poskládat z kvalitních komponent už za třeba 20 tisíc nebo 30 tisíc korun. Plynulé hraní samo o sobě ale nemusí nutně znamenat pohodlné hraní, pokud zvolíte nekvalitní klávesnici nebo myš.

Věřte, že jakmile okusíte kvalitní mechanickou klávesnici, už se nikdy nebudete chtít vrátit ke klasické membránové. Její výběr vám může usnadnit následující výčet mechanických herních klávesnic s těmi nejlepší ohlasy. Kromě kvalitních spínačů a prémiových materiálů na vás čekají programovatelné klávesy, makra, anti-ghosting, pohodlné podložky zápěstí, vylepšený cable management nebo speciální multimediální klávesy. Většina klávesnic má také úžasné světelné RGB podsvícení, které lze animovat a nastavovat prakticky s neomezenými možnostmi a na vaše návštěvy rozhodně zapůsobí.

Všechny tyto herní klávesnice si můžete užít třeba v kombinaci s nejlepšími herními notebooky nebo s herní PC sestavou a nejlepšími herními monitory.

Nejlepší herní klávesnice

Logitech G413 Carbon Nejlepší tichá herní klávesnice
HyperX Alloy FPS Red Mechanical Gaming Keyboard Nejlepší herní klávesnice do 2000 Kč
Razer Ornata Chroma Nejlepší herní klávesnice vhodná zároveň i pro psaní
Corsair K95 PLATINUM XT Nejlepší mechanická herní klávesnice
Nejlepší tichá herní klávesnice

Nejlepší tichá herní klávesnice

Logitech G413 Carbon

Typ spínače: Romer-G | Makro klávesy: Ne | Podsvícení: červené podsvícení | Připojení: Drátová | Lokalizace: Americká

 • Atraktivní design, solidní dílenské zpracování, poměrně tichá, kvalitní spínače, není drahá
 • Pouze červené podsvícení, nemá makro klávesy

Minimalistická herní klávesnice Logitech G413 se bude zamlouvat uživatelům, kteří preferují jednoduchost a kvalitu. Nenajdete zde žádné makro klávesy či protáhlou základnu nebo podložku zápěstí. Za poměrně nízkou cenu ale získáte kvalitní mechanickou klávesnici se spolehlivými spínači Romer-G od osvědčeného výrobce.

Klávesnice je poměrně tichá, ale zbývá dodat, že záleží na údernosti úhozu. Červené podsvícení nabízí různé úrovně jasu a také efekt dýchání. Multimediální klávesy jsou řešeny pomocí kombinace klávesy „Fn“ a „F“ kláves. Někomu může přijít vhod i USB konektor na zadní straně klávesnice, jen je škoda, že je pouze ve verzi USB 2.0.

Pokud hledáte co nejlevnější ale zároveň nejkvalitnější mechanickou klávesnici, lepší za tuto cenu seženete jen těžko.

Mohlo by vás zajímat

 • Nejtišší klávesnici díky spínačům Cherry MX Silent nabízí Corsair Gaming STRAFE, ale za vyšší cenu.
Nejlepší herní klávesnice do 2000 Kč

Nejlepší herní klávesnice do 2000 Kč

HyperX Alloy FPS Red Mechanical Gaming Keyboard

Typ spínače: Cherry MX Red | Makro klávesy: Ne | Podsvícení: červené podsvícení | Připojení: Drátová | Lokalizace: Anglická

 • Spínače Cherry MX red, kovová konstrukce
 • Anglické rozložení kláves, pouze jedna barva podsvícení

Mechanická herní klávesnice HyperX je oblíbená především pro svoji rychlou a tichou odezvu díky lineárním spínačům Cherry MX Red a kompaktnímu kovovému provedení. Podsvícení kláves sice neumožňuje změnit barvu na jinou než je výchozí červená, ale můžete si vybrat ze šesti předvolených režimů podsvícení a pěti úrovní jasu. Ačkoliv se mechanické spínače typu Red řadí k těm tišším, i přesto je potřeba se připravit na hlučnější stisk, což poznáte zejména v noci.

Pro větší komfort je klávesnice vybavena USB portem a potěší také to, že klávesnici lze snadno přenášet díky přibalenému cestovnímu pouzdru a odpojitelnému opletenému kabelu. V balení se kromě toho nachází ještě náhradní červené krytky kláves, takže kdo si chce klávesnici po herní stránce ještě vylepšit, má možnost.

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší herní klávesnice vhodná zároveň i pro psaní

Nejlepší herní klávesnice vhodná zároveň i pro psaní

Razer Ornata Chroma

Typ spínače: Razer Mecha-Membrane | Makro klávesy: Ne | Podsvícení: RGB podsvícení | Připojení: Drátová | Lokalizace: Anglická

 • Vhodná pro všechny aplikace, pohodlná odnímatelná podložka zápěstí, RGB světelné podsvícení
 • Nemá makro klávesy, není to čistokrevná mechanická klávesnice

Výrobce Razer se rozhodl vytvořit kombinaci mechanické a membránové klávesnice nabízející svižnost i hmatovou odezvou zároveň. Výsledkem je hybridní klávesnice Razer Ornata Chroma, která je ve výsledku překvapivě vhodná na hraní her i běžné psaní. Nechybí ani oblíbené RGB světelné podsvícení s téměř neomezenými možnostmi animací. Jen namátkou je možné nastavit např. postupné pohasínání kláves při stisku či vyslání pulsu po celé ploše klávesnice z právě stisknuté klávesy a milovníci podsvícení si zde rozhodně přijdou na své.

Design klávesnice je jednoduchý a velice atraktivní a pokud oželíte makro klávesy nebo USB port, nebude vám nic chybět. Co si určitě budete pochvalovat je magnetická odnímatelná podložka pod zápěstí, která je jedna z nejpohodlnějších vůbec.

Mohlo by vás zajímat

 • Oficiální video je sice efektní, ale o světelných animacích toho bohužel příliš nenapoví.
Nejlepší mechanická herní klávesnice

Nejlepší mechanická herní klávesnice

Corsair K95 PLATINUM XT

Typ spínače: Cherry MX Speed | Makro klávesy: Ano | Podsvícení: RGB podsvícení | Připojení: Drátová | Lokalizace: Anglická

 • Kvalitní hliníková konstrukce a vynikající dílenské zpracování, RGB podsvícení, "G" makro klávesy, podložka zápěstí
 • Vysoká cena, příliš svižná pro psaní

Herní mechanická klávesnice Gaming K95 RGB je vlajková loď značky Corsair, což dokazuje i hliníková konstrukce, která slibuje vyšší odolnost. Vybrat si můžete z několika spínačů – rychlé Cherry MX Speed nebo Brown. Absolutní špičce mezi klávesnicemi nesmí chybět multimediální klávesy včetně scrollovacího kolečka a samozřejmě zde najdete 6 programovatelných „G“ kláves. Na přední části vedle výstupu kabelu najdete také USB konektor.

Dojem na svoje přátele zaručeně uděláte díky RGB podsvícení, které můžete rozpohybovat celou řadou animací, které jsou jednoduše ohromující. Pochválit můžeme také odnímatelnou podložku zápěstí, která je jedna z nejpohodlnějších, s kterými se kdy setkáte a navíc je oboustranná se dvěma různými povrchy. Klávesnice je určena pro náročné uživatele, kteří chtějí nejlepší herní klávesnici na trhu – nic lepšího už není.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Miguel

  8. 11. 2019, 01:47

  HyperX Alloy FPS Red je velmi hlucna klavesnice. Sice ma tiche samotne spinace, ale ta kovova konstrukce dela randal pri kazdem stisku klavesy. Mam ji v kancelari a je to rachot.

Napsat komentář

*

Tipy na nejlepší elektroniku?

Sledujte náš facebook!

×
TOPlist